Zaznacz stronę

Niczym grzyby po obfitym, jesiennym deszczu powstają nowe federacje. Tym razem jednak nie chodzi o kolejny podmiot organizujący walki. Move Federation to federacja, która zamierza stworzyć turniej piłkarski. A wezmą w nim udział bardzo znane osoby ze świata social mediów.

Za nami pierwsza konferencja. Poprowadził ją Krzysztof Stanowski. Jest to m.in. założyciel portalu Weszło, a także jeden z czterech szefów „Kanału Sportowego”, który w swojej branży jest bezkonkurencyjny na YouTubie. Obok niego zasiadł Wojciech Szaniawski, włodarz Move Federation i jednocześnie prezes zarządu Spotlight Agency (aktualnie współpracuje on m.in. z Różą Wojtczak i Klaudią Sadownik, które są w nowym Teamie X).

Czego dowiedzieliśmy się z pierwszej konferencji? Premierowa edycja Move Federation odbędzie się 19 listopada w Gliwicach. Co ciekawe, boisko będzie miało kształt owalny, a nie standardowego prostokąta. Wojciech Szaniawski twierdzi, że tym projektem chce m.in. wspierać aktywność fizyczną wśród młodzieży. Hmm, dlaczego zatem jednym ze sponsorów jest… KFC?

W turnieju piłkarskim zmierzy się osiem drużyn (będą one przypisane do drabinki męskiej i kobiecej). Każda ekipa ma składać się z sześciu graczy. Na razie znamy tylko niektórych kapitanów poszczególnych zespołów. W projekt zaangażowali się m.in. Natalia „Natsu” Karczmarczyk, Monika Kociołek, Mateusz „Tromba” Trąbka, Kacper “Crusher” Błoński, Wojciech Gola, czy Michał „Boxdel” Baron.

Można zatem rzec, że wreszcie dojdzie do długo wyczekiwanej rywalizacji pomiędzy włodarzami Fame MMA. Panowie mieli spotkać się w oktagonie, a tymczasem zawalczą na boisku. Komu będziecie kibicować?